RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Ukradł fotopułapkę i powiesił na drzewie koło domu

Poniedziałek, 25 marca (12:13)

Miłością do zwierząt tłumaczył swoje zachowanie 28-latek z Szadka w Łódzkiem, który ukradł z lasu fotopułapkę. Urządzenie zamontował na drzewie koło własnego domu, by - jak tłumaczył policjantom - zobaczyć, jakie zwierzęta zarejestruje.

Kamera została zamontowana przez leśników, by monitorować zwierzęta i rejestrować ewentualne działania kłusowników. Znikła na początku marca.

Policjanci wytypowali sprawcę kradzieży. 28-latek tłumaczył, że często chodzi i jeździ po lasach w całym województwie, żeby obserwować przyrodę.

Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 

Źródło: RMF24

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: