Nietrzeźwy 22-latek z Łodzi, wyjeżdżając z parkingu na hulajnodze elektrycznej, zderzył się z podróżującą takim samym pojazdem 18-latką. Kobieta trafiła do szpitala, a mężczyzna za kierowanie hulajnogą po spożyciu alkoholu, odpowie przed sądem. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w czwartek na ul. Pomorskiej w Łodzi. Dyżurny policji odebrał telefon z prośbą o interwencję, gdyż - jak oświadczył zgłaszający - "doszło do zderzenia dwóch hulajnóg, a jeden z uczestników tego wypadku bardzo cierpi"


"Jak się okazało na miejscu, 22-latek kierując hulajnogą elektryczną, postanowił wyjechać z parkingu i podczas włączania się do ruchu nie zachował ostrożności, nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się z jadącą chodnikiem 18-letnią kierującą hulajnogą miejską. Kobieta przewróciła się i upadła na chodnik. 18-latka uskarżała się na ból ręki, więc na miejsce została wezwana karetka, która przewiozła ją do jednego z łódzkich szpitali" - poinformowała  Jadwiga Czyż z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Policjanci podczas rozmowy z 22-latkiem wyczuli od niego silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna tłumaczył, że pił w nocy w trakcie imprezy ze znajomymi. Rano czuł się bardzo dobrze i był pewny, że jest trzeźwy.

Teraz za spowodowanie wypadku oraz kierowanie hulajnogą po spożyciu alkoholu 22-latek odpowie przed sądem. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Niebezpieczne hulajnogi

Jak wynika z policyjnych statystyk, w Łodzi od początku tego roku doszło 17 zdarzeń drogowych na hulajnogach elektrycznych. Rannych zostało 8 osób. 


Policja apeluje i przypomina, że kierujący hulajnogą eklektyczną ma obowiązek korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów z prędkością dopuszczalną 20 km/h. Dodatkowo taka osoba może korzystać z jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością nie większą niż 30 km/h, w przypadku, gdy brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów.

Wyjątkowo kierujący hulajnogą może jechać chodnikiem lub drogą dla pieszych, gdy chodnik jest usytuowany wzdłuż jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 30 km/h i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów. Musi jednak przestrzegać kilku zasad - m.in. jechać z prędkością zbliżoną do prędkości pieszego, zachować szczególną ostrożność i ustępować pierwszeństwa pieszemu.