Z jednym nowym piłkarzem Mateuszem Żyro przygotowania do gry w ekstraklasie rozpoczęła w czwartek drużyna Widzewa Łódź. "Mamy szkielet zespołu, który funkcjonował w 1. lidze, chociaż wiemy, że potrzebna jest nam świeża krew" - przyznał trener beniaminka rozgrywek Janusz Niedźwiedź. Piłkarze Widzewa do treningów wrócili po blisko trzech tygodniach urlopów.

Nasze przygotowania są już zaplanowane, ale z czasem będzie trzeba wprowadzać korekty. Całość jest jednak gotowa od kilku tygodni. Te pięć tygodni treningów stwarza możliwości - zapewnił przed rozpoczęciem zajęć trener Niedźwiedź.

W pierwszym treningu uczestniczyło tylko 17 zawodników. Wśród nich był 23-letni Żyro, na razie jedyny nowy piłkarz zakontraktowany latem przez beniaminka. Obrońca trzy minione sezony spędził w Stali Mielec. W ostatnim wystąpił w 32 meczach ekstraklasy, w których zdobył dwa gole.

Chcielibyśmy zamknąć kadrę jak najszybciej, robimy wszystko, aby pozyskiwać zawodników, ale na pewne ruchy potrzeba czasu. Mamy szkielet drużyny, która funkcjonowała w 1. lidze, chociaż wiemy, że potrzebna jest nam świeża krew. Sporo się dzieje, pracujemy nad transferami od pierwszego dnia po zakończeniu sezonu. To nie jest jednak tak, że pstrykniemy i pojawi się kilku zawodników. Trzeba cierpliwie poczekać na kolejne nazwiska - tłumaczył szkoleniowiec.

Latem klub pożegnał się z obrońcami - Tomaszem Dejewskim i Danielem Tanżyną, pomocnikami - Mateuszem Michalskim i Patrykiem Muchą oraz napastnikami - Przemysławem Kitą i Hiszpanem Danim Villanuevą.

Niedźwiedź zdradził, że w ich miejsce mają pojawić się m.in. stoperzy, napastnik, piłkarz do środka pola oraz młodzieżowiec. Czekamy na około osiem transferów, ale nie chcemy zakładać konkretnej liczby - dodał.

Drużyna Widzewa do sezonu będzie przygotowywała się na swoich obiektach oraz zgrupowaniu w Woli Chorzelowskiej, które zaplanowano w dniach 29 czerwca - 9 lipca. Latem sztab szkoleniowy zaplanował pięć meczów sparingowych. Formę Widzewa sprawdzą kolejno: mistrz Polski Lech Poznań (18 czerwca), GKS Tychy (25 czerwca), Sandecja Nowy Sącz (1 lipca), Puszcza Niepołomice (1 lipca) oraz Stal Rzeszów (8 lipca).

Czterokrotni mistrzowie Polski swój pierwszy po ośmiu latach mecz w ekstraklasie rozegrają w weekend 16-17 lipca. W 1. kolejce zmierzą się na wyjeździe z Pogonią Szczecin.