Tysiąc cebulek kwiatowych zasadzą w środę studenci i pracownicy Politechniki Krakowskiej na głównym kampusie uczelni. Wszystko w ramach akcji ”Posadź z nami wiosnę tej jesieni”.

Szafirki, krokusy, tulipany i żonkile - to tylko niektóre z kwiatów, które mają zakwitnąć wiosną dzięki inicjatywie Koła Naukowego Krajobrazy "Landscapes". Już jesienią chcemy zaprosić wiosnę przed Wydział Architektury PK przy ul. Warszawskiej 24, dlatego organizujemy wspólne sadzenie cebulek kwiatów - mówi opiekun koła, prof. Politechniki Krakowskiej Katarzyna Hodor.

Środowe sadzenie 1000 cebulek poprzedza Międzynarodowy Dzień Krajobrazu, obchodzony 20 października. Jego tegoroczne hasło brzmi  "Krajobraz - doświadczam w pełni".  Taki plan ma Koło Naukowe Krajobrazy. Doświadczajmy zatem - odkrywajmy krajobraz różnymi zmysłami i wzbogacajmy go o kolory i faktury nowych roślin - mówi Katarzyna Hodor.

Akcja sadzenia cebulek rozpocznie się o godz. 12.00. organizatorzy zapewnią wszystkim potrzebny sprzęt.

Dzień Krajobrazu 2022

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska przypomina, że krajobraz nie jest tylko tym, co widzimy. Możemy go doświadczać i odkrywać przez wszystkie nasze zmysły. Stąd tegoroczne hasło "Krajobraz - doświadczam w pełni".

Odbiór krajobrazu zależy od bardzo wielu czynników i wrażliwości poszczególnych zmysłów. Krajobraz można zobaczyć, usłyszeć, powąchać, a nawet posmakować go i dotknąć - zwraca uwagę Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. 

autor: Aleksandra Krzywonos