​Popołudnie w Krakowie upływa pod znakiem zatorów na wielu ulicach, a także na obwodnicy miasta. Przez 20 minut nie było napięcia w tramwajowej sieci trakcyjnej na południu miasta. Tramwaje nie jeździły min ulicą Wielicką. Na trasy wysłano autobusy zastępcze.

Opóźnienia w komunikacji miejskiej spowodowane są także dużymi korkami, które tworzą się na wielu ulicach Krakowa. Wpływ ma na to kilka czynników: między innymi przelotne opady deszczu, które zawsze powodują, że na ulicach pojawia się więcej aut oraz to, że ruch jest wolniejszy. Jest także piątek, a to oznacza więcej weekendowych wyjazdów, ale to także czas powrotu studentów na krakowskie uczelnie.

Na korki trzeba być przygotowanym na Powstańców Śląskich, Alei Trzech Wieszczów, al. 29 listopada czy Kocmyrzowskiej. Postój możliwy także na zachodniej autostradowej obwodnicy Krakowa, od węzła w Balicach do węzła Kraków Skawina w kierunku Rzeszowa. Jak informujecie nas poprzez Gorącą Linię, sznur samochodów także na ul. Piastowskiej, do tego spore korki w dzielnicy Bronowice. 

Opracowanie: