Zakończyła się rozbudowa ostatniego fragmentu ul. Igołomskiej w Krakowie, która jest częścią drogi krajowej nr 79 w kierunku Sandomierza. To oznacza, że od dzisiaj (piątek, 16 grudnia) pojazdy mogą się poruszać całą przebudowaną trasą o długości 8 kilometrów.

Rozbudowa ulicy Igołomskiej na odcinku od Giedroycia do skrzyżowania z Brzeską (etap drugi) dobiegła końca. Powstał nowy, prawie 8-kilometrowy fragment.

Jak informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa, obecnie Igołomska to zupełnie nowa arteria – od ul. Giedroycia do skrzyżowania z ul. Brzeską są dwie jezdnie po dwa pasy ruchu (każdy po 3,5 m) wraz z obiektami mostowymi i wiaduktami, zostały też wybudowane chodniki i ścieżki rowerowe. 

W pobliżu pętli autobusowej Pleszów wybudowany został most i przebudowany wiadukt kolejowy ArcellorMittal, a w rejonie ulicy Deszczowej wybudowano kolejny wiadukt. Na wysokości ul. Rzepakowej powstał całkowicie nowy układ drogowy z wiaduktem przeprowadzającym ruch nad obiema jezdniami.

Na odcinku pomiędzy ul. Czeczeńską, a ul. Waligórskiego powstał tunel. Górna płyta obiektu to skrzyżowanie w formie ronda.

Przebudowa tej ulicy była jedną z największych inwestycji drogowych w mieście. Pierwotnie prace budowlane miały potrwać do końca 2019 roku, ale w trakcie prac natrafiono na wiele problemów. Koszt całej inwestycji to ponad 280 mln zł.

W związku z zakończeniem remontu Igołomskiej od poniedziałku, 19 grudnia, zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu przystanków autobusowych w tej części miasta. Dotyczy to linii nr 111, 131, 141, 161, 171, 181, 211 i 271.

Tutaj znajdziesz szczegóły >>>>