W Energylandii, czyli największym, rodzinnym Parku Rozrywki w Polsce odbyła się we wtorek premiera nowych atrakcji dla małych dzieci, młodzieży, ale i dla dorosłych. Mowa o wodnej strefie Bamboo Bay, w skład której wchodzi 16 zjeżdżalni wodnych, a także kole młyńskim Wonder Wheel.

Miejsce, w którym można zrobić zdjęcia niemal całemu parkowi rozrywki czy podziwiać jeżdżących na roller coasterach turystów. Między innymi takie udogodnienia daje koło młyńskie Wonder Wheel, z którego mogą już korzystać goście Energylandii. To największa tego typu stacjonarna konstrukcja w Polsce. Mierząca 53 metry wysokości atrakcja, zabrać może jednorazowo aż 180 dorosłych pasażerów. 

Lokalizacja młyńskiego koła została zaplanowana tak by widok obejmował cały park rozrywki, w tym także budującą się nową Strefę Sweet Valley. Gondole poruszające się przeciwnie do kierunku wskazówek zegara, osiągają delikatną prędkość około 1,5 m/s, czyli około 5,4 km/h!

Bamboo Bay poszerza największy w Polsce odkryty aquapark

Energylandia uruchomiła także nowy kompleks zjeżdżalni wodnych, który poszerza największy w Polsce odkryty aquapark. Water Park, który wchodzi w skład parku rozrywki Energylandia, zyskał aż 16 zjeżdżalni. 

123 atrakcje w jednym miejscu

Energylandia to jeden z największych parków rozrywki zarówno w całej Europie i zdecydowany numer jeden pod kątem ilości roller coasterów (znajdziemy ich tutaj aż 18).

Park może pochwalić się aż 123 atrakcjami, w tym 25 dedykowanymi dzieciom od 2. roku życia. W największym w Polsce odkrytym parku wodnym Water Park dostępnych jest 7000 leżaków, 5 basenów, 36 zjeżdżalni wodnych i piaszczysta plaża.