Policja szuka sprawcy lub sprawców uszkodzenia ponad 40 aut w krakowskich Bronowicach. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że w nocy z soboty na niedzielę, ktoś poprzebijał opony a autach zaparkowanych przy kilku ulicach, m.in. Balickiej i Złoty Róg.

W miniony weekend na kilku ulicach na krakowskich Bronowicach nieznany sprawca uszkodził opony w kilkudziesięciu pojazdach. Do komisariatu, który prowadzi postępowanie w tej sprawie, zgłosiło się już kilkanaście poszkodowanych osób. Niewykluczone, że te zgłoszenia dalej będą napływać. Do uszkodzeń doszło w godzinach nocnych, z soboty na niedzielę. Policjanci prowadzą czynności, mające na celu ustalenie sprawcy - mówi Piotr Szpiech z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Za zniszczenie lub uszkodzenie cudzej rzeczy grozi od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności. 

Policja zabezpieczyła nagrania z monitoringu. Ten nie obejmuje jednak całych ulic.

Uszkodzone zostały najprawdopodobniej przypadkowe samochody, różnych marek zaparkowanych wcześnie rano wzdłuż ulic. Według policji wyglądało to tak, jakby ktoś z ostrym narzędziem - prawdopodobnie nożem - szedł i niszczył po kolei stojące tam auta. Cześć pojazdów ma zniszczoną jedną oponę, część kilka.