Na rynku w małopolskim Zatorze odbyła się pierwsza tegoroczna odsłona naszej kultowej akcji "Choinki pod choinkę od RMF FM i Małopolski". Sprawdźcie, co dla Was przygotowaliśmy!

Jakie atrakcje przygotowaliśmy dla was w Zatorze?

Rozdawanie choinek rozpoczęło się o godz. 15, jednak na rynku w Zatorze warto było pojawić się nieco wcześniej. Na słuchaczy RMF FM czekały świąteczne upominki, konkursy i zabawy. Nie zabrakło też przysmaków z Małopolski - można było skosztować np. pysznej zupy z zatorskiego karpia. 

Jak mówi reporterowi RMF FM Marcinowi Buczkowi Antoni Kozak z pobliskich Trzebieńczyc, historia karpia z Zatora sięga czasów średniowiecza. Wożono tego karpia żywego, w drewnianych beczkach, do Krakowa. Był podawany na stół królewski - podkreślał. 

Muzycznymi gwiazdami naszego spotkania w Zatorze była Viki Gabor i Enej. Zwieńczeniem dnia było rozświetlenie choinki stojącej na rynku.

"Choinki pod choinkę od RMF FM i Małopolski": Sprawdź, które miasta odwiedzimy

W ramach tegorocznej odsłony naszej akcji przez 7 dni odwiedzamy 10 miast.

W poniedziałek będziemy w dwóch miastach. Po choinki zapraszamy Was najpierw na rynek w Bytomiu, gdzie będzie towarzyszył nam Michał Szczygieł. Po południu spotkamy się na placu Wolności w Opolu. 

W kolejnych dniach będziemy w Legnicy, Lesznie, Inowrocławiu, Olsztynie, Elblągu i Gdyni. W trasie będą nam towarzyszyć gwiazdy znane z anteny RMF FM - m.in. Blanka, Oskar Cyms, Natalia Nykiel, a także Feel i Lanberry. 

Finał akcji tradycyjnie odbędzie się na Małym Rynku w Krakowie.