RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Awaria magistrali wodociągowej w Kielcach

Opracowanie: Aktualizacja: Sobota, 14 grudnia (15:00)

Poważna awaria magistrali wodociągowej w Kielcach. Wody mogła nie mieć ponad połowa mieszkańców świętokrzyskiej stolicy, czyli około stu tysięcy osób. Po południu poinformowano, że awaria została usunięta.

Pracownikom pogotowia wodociągowego udało się usunąć awarię magistrali wodociągowej w Kielcach. 

Trwają próby ciśnieniowe, około godz. 15-16 mieszkańcy będą już mieli wodę – powiedział rzecznik Wodociągów Kieleckich Ziemowit Nowak.

Do awarii magistrali wodociągowej w Kielcach, która zasila część miasta z głównego ujęcia w Białogonie, doszło rano w sobotę.

Braki lub niedobory wody mogło odczuć ponad 60 proc. mieszkańców stolicy regionu świętokrzyskiego, głównie południowych osiedli miasta.



Źródło: PAP

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: