Jedenaste miejsce zajęła Monika Hojnisz w biegu na dochodzenie biathlonowego Pucharu Świata w austriackim Hochfilzen. Rywalizację wygrała Finka Kaisa Makarainen.

Dla Makarainen to trzecie z rzędu zwycięstwo, które umacnia ją na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Po celnym trafieniu 14 z 15 strzałów Finka niezagrożona dotarła do mety na pierwszym miejscu.

Udany występ zaliczyła nasza reprezentantka Monika Hojnisz. Startowała jako 40., ale dzięki skuteczności na strzelnicy i dobrej postawie w biegu awansowała o 29 pozycji.

Pozostałe Polki zajęły odległe miejsca. Magdalena Gwizdoń uplasowała się na 36. pozycji, a Weronika Nowakowska-Ziemniak była 39.

Lepiej ułożył się biało-czerwonym sobotni bieg w sztafecie 4x6 km, w którym zajęły szóste miejsce. Najszybsze okazały się Niemki.