Polskie łyżwiarki szybkie zajęły szóste miejsce w wyścigu drużynowym w mistrzostwach świata w Heerenveen. Niespodziewanie triumfowały Japonki, które okazały się lepsze od faworytek - Holenderek. Brąz zdobyły Rosjanki.

Luiza Złotkowska, Katarzyna Woźniak i Aleksandra Goss w bezpośredniej rywalizacji - w przedostatniej parze - zmierzyły się właśnie z Japonkami. Biało-czerwone osiągnęły czas 3.06,09, a Japonki 3.01,53.

W porównaniu ze składem Polek, który stawał na podium igrzysk w Vancouver i Soczi oraz MŚ 2013, nie było Katarzyny Bachledy-Curuś oraz Natalii Czerwonki.

W piątkowym wyścigu drużynowym mężczyzn biało-czerwoni (Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki i Jan Szymański), brązowi medaliści olimpijscy z Soczi, także zajęli szóste miejsce.