Zbigniew Bródka nie wystąpi za tydzień w mistrzostwach świata w łyżwiarskim wieloboju. Tym samym nasz mistrz olimpijski z Soczi kończy sezon.

Dwóch polskich panczenistów w pierwszej "10" Pucharu Świata na dystansie 1500 m! W wyścigu w holenderskim Heerenveen Zbigniew Bródka zajął trzecie miejsce i kończy sezon na czwartej pozycji w klasyfikacji generalnej PŚ. Z dziewiątego miejsca w całym cyklu może się zaś cieszyć Konrad... czytaj więcej

Bródka powiedział naszym wysłannikom RMF FM w holenderskim Heerenven - Tomaszowi Staniszewskiemu i Grzegorzowi Jasińskiemu, że jest już w stu procentach usatysfakcjonowany sezonem i teraz czas na rehabilitację... dla psychiki i dla rodziny.

Decyzja o zakończeniu sezonu wisiała w powietrzu. Już wczoraj rano zastrzegał, że ostateczną podejmie po swoich startach. Był trzeci w biegu na 1500 metrów i drugi w biegu drużynowym - razem z Konradem Niedźwiedzkim i Janem Szymańskim. Za tydzień, właśnie w Heerenveen, wystartują już bez Bródki. Szymański lubi wieloboje, Niedźwiedzki chce udowodnić, że wraca do pełni formy po kontuzji, której nabawił się w Soczi. Albo załatwię tę pachwinę do końca i pojadę do domu albo po prostu wszystko będzie OK - mówił w rozmowie z RMF FM.

Jak będzie - tego dowiemy się za tydzień. A dziś w Heerenven wystartuje drużyna pań.