Sylwia Jaśkowiec awansowała do ćwierćfinału sprintu techniką dowolną, drugiej konkurencji Tour de Ski w biegach narciarskich. W niedzielnych eliminacjach w Oberhofie Polka zajęła 28. miejsce. Wygrała Norweżka Ingvild Flugstad Oestberg.

Sylwia Jaśkowiec uzyskała czas 3.17,66, gorszy o ponad dziewięć sekund od Skandynawki. Polce udało się zmieścić w czołowej "30".

W kwalifikacjach na drugiej pozycji uplasowała się Finka Anne Kylloenen (strata 0,27), a na trzeciej Słowenka Alenka Cebasek (1,68). Czwarta była liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i triumfatorka inauguracji touru Norweżka Marit Bjoergen. Do rodaczki straciła 2,76.

Pochodząca z miejscowości Osieczany (koło Myślenic) Jaśkowiec znakomicie spisała się w sobotnim biegu na 3 km, również stylem dowolnym. Przegrała tylko z Norweżkami Bjoergen oraz Astrid Uhrenholdt Jacobsen i po raz pierwszy w karierze stanęła na podium PŚ.