Szwedka Hanna Erikson wygrała rozgrywany w Oberhofie sprint techniką dowolną, drugą konkurencję cyklu Tour de Ski. Z rywalizacji odpadła w półfinale Sylwia Jaśkowiec, którą sklasyfikowano na 12. miejscu.

Tour de Ski: Jaśkowiec poza finałem w Oberhofie

Sylwia Jaśkowiec zajęła ostatnie miejsce w swoim biegu półfinałowym i nie wystąpi w dzisiejszym finale sprintu techniką dowolną, drugiej konkurencji Tour de Ski. Polska narciarka została sklasyfikowana w Oberhofie na 12. miejscu. czytaj więcej

W finale Erikson wyprzedziła o 0,79 s Niemkę Denise Herrmann. Trzecie miejsce zajęła Norweżka Ingvild Flugstad Oestberg, która na metę dotarła ponad cztery sekundy po zwyciężczyni.

Inna reprezentantka Norwegii Marit Bjoergen zajęła piąte miejsce.

Bieg półfinałowy nie ułożył się po myśli Jaśkowiec, która zaraz po starcie została na końcu stawki, a później jej strata do rywalek tylko się zwiększała. Nie zdołała dotrzymać kroku nawet Włoszce Gai Vuerich, która miała pecha, bowiem złamała jeden z kijków i czekała na dostarczenie nowego przez osobę z jej reprezentacji.

Polka zajmuje obecnie szóste miejsce w klasyfikacji TdS. Prowadzi Bjoergen.

W rywalizacji mężczyzn w ćwierćfinale odpadł Maciej Staręga, który został sklasyfikowany na 16. miejscu. Wygrał Szwed Calle Halfvarsson.

(mal)