Dawid Kubacki zajął pierwsze i drugie miejsce podczas dwóch treningowych serii przed piątkowym konkursem na normalnej skoczni podczas narciarskich mistrzostw świata w Seefeld. Kamil Stoch plasował się na drugiej i trzeciej pozycji.

Kubacki uzyskał 107 oraz 106 metrów. Odległości Stocha to natomiast dwukrotnie 104,5 m. W drugiej serii od biało-czerwonych lepszy był tylko Japończyk Ryoyu Kobayashi - 107,5 metra.

Dobrze zaprezentowali się także dwaj inni Polacy. Piotr Żyła z wynikami 99,5 oraz 102 metry był szósty i dziewiąty, a Stefan Hula (102 i 105 m) zajął 12. i piąte miejsce. Jakub Wolny (97,5 i 100 m) został sklasyfikowany na 25. i 17. pozycji.

Na treningu nie pojawiła się m.in. większość Austriaków, natomiast złoty medalista ze skoczni dużej Niemiec Markus Eisenbichler oddał tylko jeden skok. W pierwszej serii uzyskał trzeci wynik - 104 m.

Stefan Hula zastępuje Jakuba Wolnego

Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Stefan Hula będą reprezentowali Polskę w zmaganiach na normalnej skoczni podczas narciarskich mistrzostw świata w Seefeld - poinformował dyrektor ds. skoków i kombinacji norweskiej Adam Małysz. Poza składem znalazł się Jakub Wolny.

Czwartkowe kwalifikacje zaplanowano na godzinę 16.30, a walkę o medale dzień później o 16.00.

Tytułu sprzed dwóch lat z Lahti broni Austriak Stefan Kraft. Kolejne miejsca zajęli wówczas Niemcy Andreas Wellinger i Markus Eisenbichler, który w tegorocznej edycji cieszył się już z dwóch złotych medali na dużej skoczni - indywidualnego oraz z kolegami w konkursie drużynowym. W Innsbrucku z Polaków najlepiej spisał się Stoch, który był piąty, a drużynowo biało-czerwoni zajęli czwarte miejsce.