To było bardzo dobre spotkanie. Komorowski przedstawił swój pomysł na sprawowanie urzędu prezydenta, ja przedstawiałem swoją wizję. Różnimy się w niektórych postulatach. (…) Ale co najważniejsze - szukaliśmy wspólnych punktów w naszych pomysłach i wizjach - stwierdził Grzegorz Napieralski po rozmowie z Bronisławem Komorowskim. Na przyszły tydzień zapowiedział kolejne spotkanie. Po nim ma podjąć decyzję ws. ewentualnego poparcia w II turze któregoś z kandydatów na prezydenta.

Szef SLD przypomniał, że od kilku dni spotyka się ze swymi wyborcami, by poznać ich opinię w sprawie poparcia przed II turą wyborów któregoś z kandydatów - Komorowskiego lub szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Moi wyborcy, to bardzo świadomi wyborcy, mają swoje poglądy, wiedzą, co zrobić. Chciałbym być wobec nich bardzo w porządku i zapytać, jak powinien się zachować ich kandydat w II turze wyborów - zaznaczył Napieralski.

Umówiłem się z panem marszałkiem, że po tych wszystkich konsultacjach dojdzie do jeszcze jednego spotkania. Na tym spotkaniu porozmawiamy. Myślę, że po tym spotkaniu, takim finalnym, zapadnie decyzja, co w drugiej turze z moim poparciem - dodał.

Szef SLD zapewnił też, że jeśli Jarosław Kaczyński zaprosi go na spotkanie, to on takie zaproszenie przyjmie. Polityka polega na dialogu i rozmowie - podkreślił.