Władimir Putin został jednogłośnie uznany przez Senat USA za zbrodniarza wojennego w związku z inwazją Rosji na Ukrainę. Senat uchwalił rezolucję w tej sprawie.

Rezolucja została zaproponowana przez republikańskiego senatora Lindseya Grahama i poparta przez obie partie. 

To rzadki przejaw jedności w głęboko podzielonym Kongresie - skomentowała agencja Reutera. 

Wszyscy w tej izbie, Demokraci i Republikanie, zjednoczyliśmy się, aby powiedzieć, że Władimir Putin nie może uciec przed odpowiedzialnością za okrucieństwa popełnione wobec narodu ukraińskiego - skomentował lider demokratycznej większości w Senacie Chuck Schumer w przemówieniu wygłoszonym przed głosowaniem w sprawie rezolucji.

Joe Biden przyleci do Europy

Prezydent USA Joe Biden przyleci w przyszłym tygodniu do Europy, by okazać wsparcie Ameryki dla Ukrainy i spotka się z przywódcami NATO i Unii Europejskiej - poinformowała rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki.

W czwartek 24 marca Biden weźmie udział w nadzwyczajnym spotkaniu przywódców państw NATO w Brukseli, by omówić trwającą reakcję Sojuszników na niesprowokowany i nieuzasadniony atak Rosji na Ukrainę - powiedziała Psaki na konferencji prasowej w Waszyngtonie.

Rzeczniczka Białego Domu dodała, że Biden weźmie również udział w zaplanowanym na przyszły tydzień szczycie Rady Europejskiej. Prezydent USA ma także odwiedzić Polskę.