Czy wycofanie się wojsk rosyjskich z Chersonia to odwrót czy przygotowywanie zasadzki na Ukraińców? Co zrobią Siły Zbrojne Ukrainy? Generał Mieczysław Bieniek odpowiada między innymi na te pytania w nowym interaktywnym formacie RMF24.pl „Rzut na mapę”.

Ostatnie wydarzenia, analizy i prognozy tego, co może wydarzyć się w ogarniętej wojną Ukrainie - to właśnie "Rzut na mapę", nowy internetowy program RMF24.pl. Wraz z najlepszymi analitykami i ekspertami wojskowymi omawiamy sytuację na froncie.

Wydarzenia mijającego tygodnia w ogarniętej wojną Ukrainie podsumuje generał Mieczysław Bieniek, były dowódca polskiego kontyngentu w Iraku, zastępca dowódcy ds. transformacji w NATO czy doradca ministra obrony narodowej Polski, ale też Afganistanu.

Rosjanie przeszli do obrony. Generał Surowikin (red. nowy dowódca wojsk Federacji Rosyjskiej w Ukrainie) cudów nie zrobi - ani nie wyszkoli lepiej swoich dowódców, ani nie poprawi łączności, logistyki, ale przede wszystkim nie poprawi morale. A te są nędzne, żołnierze się wycofują chcą się poddawać - mówił gen. Bieniek.

Po co Ukraińcy zaatakowali dronami podwodnym flotę czarnomorską. Czy zaatakują Chersoń? Jakie są najnowsze doniesienia z Donbasu? Czy irańskie pociski balistyczne, dostarczane Rosji, zmienią losy wojny? O tym wszystkich posłuchacie w najnowszym programie "Rzut na mapę".

Program emitowany jest co tydzień o godzinie 20:00 na stronie głównej serwisu RMF24.pl i w mediach społecznościowych. Obejrzyj piątkowe wydanie:


Opracowanie: