W sieci pojawiło się kolejne nagranie ciężarówki wiozącej na lawecie rakietowy system Buk-M1. Według autora strony censor.net.ua, który opublikował film, nagranie zrobiono 19 lipca, już na terenie Federacji Rosyjskiej. Samochód wjechał do Rosji od strony Ukrainy i był "śledzony" przez ponad dwa kilometry.

Ciężarówka, która transportowała system rakietowy, miała rosyjskie tablice rejestracyjne. Ładunek na lawecie został zakryty plandeką.

W ubiegłym tygodniu publikowaliśmy film, na którym widać ciężarówkę wiozącą system Buk bez pełnego wyposażenia. [WIĘCEJ NA TEN TEMAT PRZECZYTASZ TUTAJ]

System Buk dostarczyła separatystom Rosja

Wczoraj  sekretarz stanu USA John Kerry przyznał, że wszystko wskazuje na to, że system rakietowy użyty do zestrzelenia w samolotu Malaysia Airlines został dostarczony separatystom przez Rosję. Wiemy z pełnym zaufaniem, że Ukraińcy nie mieli takiego systemu w pobliżu miejsca katastrofy w tym czasie, wiec oczywiście wskazujemy palcem na separatystów - dodał. Kerry zaapelował do "niechętnych", jego zdaniem, dotąd państw UE o przyłączenie się do Stanów Zjednoczonych i nałożenie ostrzejszych sankcji na Rosję.

Samolot malezyjskich linii lotniczych zestrzelono w czwartek. Na pokładzie był 298 osób, nikt nie przeżył. Separatyści, którzy kontrolują miejsce, gdzie spadł malezyjski samolot, odmawiają śledczym i obserwatorom OBWE pełnego dostępu do miejsca katastrofy.

(MKam)