Rozstawiona z "jedynką" Agnieszka Radwańska przegrała z włoską tenisistką Camilą Giorgi (3.) 4:6, 2:6 w półfinale turnieju WTA w Katowicach (pula nagród 250 tys. dol.). Krakowianka w ubiegłym roku zakończyła udział w imprezie na tym samym etapie.

Dziewiąta na światowej liście Agnieszka Radwańska musiała uznać wyższość 34. w rankingu tenisistek Giorgi po 75 minutach gry. Z niżej notowaną Włoszką wcześniej zmierzyła się raz. Trzy lata temu wygrała z nią pewnie w 1/8 finału Wimbledonu.

Agnieszka Radwańska jeszcze nigdy nie zagrała w decydującym spotkaniu turnieju WTA w Polsce. Nie udało się jej to ani na Śląsku, ani wcześniej w Warszawie. Ma zaś na koncie dwa finały w Polsce w turniejach ITF, trzecich co do rangi zawodach tenisowych. W 2005 roku wygrała zmagania w stolicy, a w Gdyni musiała uznać wyższość rywalki w decydującym spotkaniu.

W finale rywalką Giorgi, która również rok temu dotarła w Katowicach do tej tej fazy rywalizacji, będzie rozstawiona z numerem ósmym Słowaczka Anna Schmiedlova.

(mn)