Rozstawiona z numerem szóstym Agnieszka Radwańska odpadła w ćwierćfinale turnieju WTA Premier na kortach twardych w Toronto (pula nagród 2,678 mln USD). Polska tenisistka uległa grającej z "dwójką" Rumunce Simonie Halep 6:0, 3:6, 1:6.

Agnieszka Radwańska /PAP/Andrzej Grygiel /PAP

W poprzedniej rundzie Agnieszka Radwańska wyeliminowała Francuzkę Alize Cornet 6:2, 4:6, 6:4, natomiast Halep również po zaciętym pojedynku pokonała Niemkę polskiego pochodzenia Angelique Kerber 6:3, 5:7, 6:4.

To był ósmy mecz krakowianki z Halep, obecnie bilans jest remisowy 4-4. Po pierwszym secie nic nie wskazywało na porażkę Radwańskiej. Grała pewnie, natomiast Rumunka popełniała wiele niewymuszonych błędów (aż 15, przy zaledwie czterech Polki), myliła się m.in. przy serwisach.

Od początku drugiego seta Halep, zajmująca na światowej liście trzecie miejsce, znacznie poprawiła swoją grę i w miarę upływu czasu coraz bardziej dominowała na korcie. Tę partię wygrała 6:3, a w trzeciej jedynego gema straciła przy prowadzeniu 5:0.

Agnieszka Radwańska triumfowała w poprzedniej edycji Rogers Cup. Impreza rozgrywana jest na zmianę w Montrealu i Toronto.

W półfinale rywalką Halep będzie Włoszka Sara Errani (nr 15.) lub Ukrainka Lesia Curenko.