Rozstawiona z numerem szóstym Maria Sakkari odpadła w trzeciej rundzie Australian Open. Greczynka przegrała z Chinką Zhu Lin 6:7, 6:1, 4:6. To kolejna zawodniczka ze światowej czołówki, która już pożegnała się z turniejem.

Spotkanie rozpoczęło się niespodziewanie. Pierwszego seta - rozstawiona w tegorocznym Australian Open z numerem szóstym - Sakkari przegrała po tie-braku.

Druga partia to już dominacja Greczynki, która oddała - będącej na 87. miejscu w rankingu WTA Zhu Lin - zaledwie jednego gema.

Trzeci set rozpoczął się dużo lepiej dla Chinki, która już w pierwszym gemie przełamała rywalkę. Sakkari jednak zdołała wyrównać stan gema - 3:3 i 4:4. W przedostatnim gemie Zhu Lin ponownie przełamała rywalkę i wygrała trzeciego seta 6:4.

Sakkari mogła być rywalką Igi Świątek w półfinale Australian Open, oczywiście pod warunkiem, jeśli obie zawodniczki awansowałyby do tej fazy.

Zhu Lin w kolejnej rundzie zmierzy się z Białorusinką Wiktorią Azarenką.

Porażka Sakkari to kolejna niespodzianka na tegorocznym Australian Open. Wczoraj z rywalizacji odpadła rozstawiona z "dwójką" Tunezyjka Ons Jabeur. Jeszcze wcześniej z turniejem pożegnały się Rosjanki - ósma w światowym rankingu Daria Kasatkina i dziewiąta Weronika Kudiermietowa.