Doskonałe wieści z Melbourne: Iga Świątek awansowała do trzeciej rundy Australian Open! W pojedynku drugiej rundy niespełna 19-letnia polska tenisistka pokonała Hiszpankę Carlę Suarez Navarro 6:3, 7:5. Świątek po raz pierwszy w karierze awansowała do 3. rundy Australian Open, zaś o wyrównanie swojego najlepszego wyniku w Wielkim Szlemie zagra teraz z rozstawioną z "19" Chorwatką Donną Vekić.

Wygrywając dzisiejszy pojedynek Iga Świątek zakończyła pożegnalny występ Suarez Navarro w Melbourne: starsza od niej o 13 lat rywalka już wcześniej bowiem zapowiedziała, że po rozpoczynającym się właśnie sezonie 2020 zakończy karierę.

Teraz warszawiankę - plasującą się w rankingu WTA na 56. miejscu - czeka pierwszy w australijskim turnieju pojedynek z rozstawioną przeciwniczką.

Mowa o 20. w światowym rankingu Donnie Vekić, która w drugiej rundzie wyeliminowała z wielkoszlemowej rywalizacji w Melbourne Francuzkę Alize Cornet 6:4, 6:2.

Dla Igi Świątek to drugi w karierze start w Australian Open. W ubiegłorocznym debiucie - po przejściu trzystopniowych kwalifikacji - w głównej drabince zatrzymała się właśnie na drugiej rundzie.

Najlepszy jak dotąd rezultat w Wielkim Szlemie uzyskała natomiast we French Open 2019: dotarła wówczas do 1/8 finału.

Powrót po kontuzji

Na twardych kortach Melbourne Park niespełna 19-letnia tenisistka wraca do gry po kontuzji, jej forma w tym turnieju była więc - jak zauważa Onet - wielką niewiadomą. Portal zaznacza jednak równocześnie, że "te obawy okazały się niepotrzebne, bo w starciu z Timeą Babos (w pierwszej rundzie turnieju - przyp. RMF) zaprezentowała się ze znakomitej strony i nie było widać miesięcy przymusowej przerwy".

W tym środowym pojedynku Świątek szybko rozprawiła się z 88. na światowej liście Węgierką: wygrała 6:3, 6:2.