Mężczyzna podejrzany o udział w marcowym zamachu w Tunisie został aresztowany przez włoską policję w pobliżu Mediolanu. To Marokańczyk. W ataku na muzeum Bardo w stolicy Tunezji zginęły 24 osoby, wśród nich trzech polskich turystów.

Według informacji mediów, zatrzymany to 22-letni Touil Abdelmajid.

Jak donosi agencja Ansa, został po raz pierwszy zidentyfikowany już w lutym, gdy przypłynął na Sycylię na pokładzie łodzi z 90 innymi nielegalnymi imigrantami. Specjalny oddział policji zatrzymał go w domu krewnych w miejscowości Gaggiano koło Mediolanu. Przebywał we Włoszech nielegalnie.

Informacja o zatrzymaniu domniemanego współsprawcy zamachu w Tunisie została uznana we Włoszech za sukces wywiadu, który wpadł na jego trop. Jednocześnie w komentarzach zwraca się uwagę na to, że po raz pierwszy potwierdziły się stawiane wcześniej hipotezy, iż na łodziach z imigrantami i uchodźcami przypływających na włoskie wybrzeża mogą znajdować się także potencjalni terroryści.

Był ścigany listem gończym

Mężczyzny podejrzanego o współudział w zamachu szukały władze Tunezji. Rozesłano za nim międzynarodowy list gończy.

Do ataku terrorystycznego w Tunisie doszło 18 marca. Zginęły 24 osoby. Wśród zabitych byli m.in. trzej turyści z Polski, a także obywatele Japonii, Francji, Włoch. Do zamachu przyznali się dżihadyści z Państwa Islamskiego.

(MRod)