Siedmiu polskich skoczków narciarskich wystartuje w sobotę w zawodach Pucharu Świata w niemieckim Titisee-Neustadt. Zwycięską passę będzie chciał kontynuować Kamil Stoch, triumfator zakończonego w środę Turnieju Czterech Skoczni.

Trzykrotny mistrz olimpijski wygrał dwa ostatnie konkursy TCS - w Innsbrucku oraz w Bischofshofen.

Dobrą formę sygnalizuje również Dawid Kubacki, trzeci w klasyfikacji generalnej TCS i zwycięzca z Garmisch-Partenkirchen. Przed rokiem w Titisee-Neustadt wygrał oba pucharowe konkursy.

Do zawodów zgłosiło się 50 skoczków i z tego powodu nie rozegrano w piątek kwalifikacji. Zastąpił je prolog, którego stawką były nagrody finansowe. Najlepszy był lider klasyfikacji generalnej PŚ Norweg Halvor Egner Granerud przed Kubackim i swoim rodakiem Mariusem Lindvikiem. Stoch zajął siódme miejsce.

Szósty w prologu był Andrzej Stękała, dziewiąty - Jakub Wolny, Piotr Żyła zajął 19. miejsce, Aleksander Zniszczoł - 26., a Paweł Wąsek - 28.

W ubiegłym roku, zaraz po zwycięstwie w Turnieju Czterech Skoczni, dwa konkursy w Titisee Neustadt wygrał Dawid Kubacki.

W sobotę zawody rozpoczną się o godz. 16, a w niedzielę - o 16.30.

W klasyfikacji generalnej PŚ prowadzi Granerud - 768 pkt. Drugi jest Niemiec Markus Eisenbichler - 584, a kolejne lokaty zajmują Stoch - 508, Kubacki - 397 i Żyła - 394.