​Siatkarze Projektu Warszawa pokonali u siebie fiński Akaa Volley 3:1 (25:20, 18:25, 25:18, 25:17) w drugim półfinałowym meczu Pucharu Challenge. Pierwsze spotkanie warszawianie wygrali 3:0, w środę zapewnili więc sobie awans do finału rozgrywek.

Stracony w środę set w starciu z fińskim zespołem był dopiero drugim przegranym przez drużynę z Warszawy w tej edycji rozgrywek. Wcześniej w 1/8 finału poniosła porażkę w jednej partii rewanżowego spotkania z francuskim Saint-Nazaire Volleyball Atlantique.

Rywalem Projektu w finale będzie włoski zespół Vero Volley Monza, który w półfinale wyeliminował turecki Galatasaray Stambuł.

Warszawski zespół wrócił do europejskich pucharów po roku przerwy. W sezonie 2021/22 rywalizował w Lidze Mistrzów.

Stołeczna drużyna najwyżej w Pucharze Challenge uplasowała się w 2012 roku, kiedy to - jeszcze pod nazwą AZS Politechnika Warszawska - przegrała w finale z AZS Częstochowa.