To ostatni dzień przygotowań do startu mistrzostw Europy siatkarek. Biało-czerwone przez cały tydzień trenowały w łódzkiej Atlas Arenie, gdzie rozegrają swoje mecze grupowe. Na początek starcie ze Słowenią, które już jutro wieczorem. O mocnych i słabych punktach naszej reprezentacji – ze środkową Klaudią Alagierską rozmawiał Paweł Pawłowski.

Paweł Pawłowski RMF FM: Jaka panuje atmosfera w drużynie po tych - chyba nie można powiedzieć - nieudanych kwalifikacjach, choć marzeń nie udało się wam spełnić?

Klaudia Alagierska: Niestety, nie spełniłyśmy naszych marzeń dotyczących igrzysk. Było bardzo blisko w meczu z Serbią... Ale zamknęłyśmy już ten rozdział i koncentrujemy się na mistrzostwach Europy i to jest nasz główny cel. Jak najbardziej mamy tu szansę coś osiągnąć i dlatego koncentrujemy się na tej imprezie.

Po dwóch ostatnich meczach kontrolnych z Niemkami widać, że jest szansa na jakieś osiągnięcia na mistrzostwach. Na co zatem liczycie?

Z treningu na trening wszystko wychodzi coraz lepiej. Zgrywamy się i wszystko idzie w dobrym kierunku. Niestety nie było mnie na sparingach z Niemkami, ale śledziłam wyniki i wiem, jak dziewczyny grały, jakie były statystyki. Wygląda to dobrze.

Nad czym pracujecie jeszcze na treningach w łódzkiej Atlas Arenie?

Myślę, że sytuacyjne wystawy to nasz słaby punkt. Ze słabego przyjęcia staramy się dociągać te piłki, żeby atakujące miały łatwiejsze zadanie. Ćwiczymy tez blok i obronę. To są te punkty i atuty, którymi możemy przeciwnika pokonać.

Których przeciwniczek najbardziej się obawiacie?

Najtrudniejsza drużyna to Włoszki. Z nimi będziemy walczyć. Pozostałe zespoły są podobne jak np. Ukraina i Słowenia. Myślę, że mamy duże szanse na wygraną, tylko musimy grać bez błędów oraz koncentrować się na swojej siatkówce. Myślę, że przyniesie to dobre efekty.

Czego boicie się najbardziej w waszej grze?

Błędów własnych. To najbardziej dołuje drużynę. Jeśli nie będziemy popełniać własnych błędów i oddawać punktów za darmo, to myślę, że wszystko pójdzie w dobrą stronę.

W którym elemencie te błędy własne mogą się zdarzać najczęściej?

Myślę, że w ataku, w którym staramy się trochę kombinować. To spowodowane jest też chęcią zdobywania punktów w efektowny sposób. Pracujemy tez nad tym i mam nadzieję, że nie będzie tych błędów.  

Opracowanie: