Platforma Obywatelska poparła w wyborach samorządowych obecnego prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca, który ubiega się o reelekcję. W zamian urzędujący od 2002 r. Ferenc poparł kandydatów PO do podkarpackiego sejmiku.

Na specjalnej konferencji Ferenc podkreślił, że miasto Rzeszów doznało "wielkiej pomocy od rządu, którym kierował pan premier Donald Tusk". Współpraca z panią premier Ewa Kopacz zapowiada się też bardzo dobrze - ocenił. Powiedział też, że podczas niedawnej rozmowy z ministrem sprawiedliwości Cezarym Grabarczykiem otrzymał "jego wsparcie" na przejęcie przez miasto na potrzeby kultury Zamku Lubomirskich, gdzie obecnie mieści się sąd okręgowy oraz na budowę nowego budynku sądu. Współpracę z rządem nazwał "idealną".

74-letni Tadeusz Ferenc prezydentem Rzeszowa jest od 12 lat; w przeszłości był m.in. prezesem największej w Rzeszowie spółdzielni mieszkaniowej oraz posłem SLD. W piątek została zarejestrowana jego kandydatura w tegorocznych wyborach. Startuje z własnego komitetu wyborczego.

W Rzeszowie udział w walce o fotel prezydenta zapowiedzieli również: liderka Twojego Ruchu na Podkarpaciu Marta Niewczas, która startuje z KWW Aktywny Rzeszów, były prezydent miasta i poseł Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Szlachta oraz Krzysztof Prendecki z Kongresu Nowej Prawicy.

Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada.