​Natalia Maliszewska awansowała do ćwierćfinału biegu na 500 m w short tracku podczas igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. W sobotnich eliminacjach odpadła Magdalena Warakomska.

Zawody w short tracku /EPA/TATYANA ZENKOVICH /PAP/EPA

W pierwszym wyścigu Maliszewska zajęła drugie miejsce (43,725), za Kanadyjką Kim Boutin (43,634). W końcówce Polkę próbowała wyprzedzić Amerykanka Lana Gehring, ale ostatecznie jej to się nie udało i uplasowała się na trzeciej pozycji (43,825).

W przedostatnim, siódmym biegu Warakomska dobrze zaczęła, przepchała się łokciami i była druga. Zdecydowanie od startu do mety prowadziła Kanadyjka Marianne St Gelais (43,437). Później polska łyżwiarka została wyprzedzona przez Niemkę Annę Seidel (43,742) i Holenderkę Larę van Ruijven (43,771). Czas Warakomskiej - 44,311.

Z każdego wyścigu awans do ćwierćfinału wywalczyły po dwie zawodniczki. Ciąg dalszy zmagań kobiet na 500 m na krótkim torze we wtorek 13 lutego.