Start w zawodach w Makowie Podhalańskim, udział w czeskim rallysprincie i wtorkowe testy - tak intensywnie liderzy klasy 4. Tomasz Gryc i Michał Kuśnierz przygotowują się do wymagającej części sezonu. W ciągu najbliższych 70 dni rozegrane zostaną aż 4 rundy Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Pierwszą z nich będzie zaplanowany na najbliższy weekend Rajd Rzeszowski.

Miesiąc po Rajdzie Polski, kiedy to w naszym kraju gościli najlepsi zawodnicy na świecie, odbędzie się Rajd Rzeszowski, który stanowi łączoną rundę Rajdowych Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Polski. To, w połączeniu z wymagającymi odcinkami specjalnymi na Podkarpaciu, spowodowało, że lista zgłoszeń jest rekordowa. Prawie 100 załóg, w tym wszyscy walczący w FIA ERC 2017, uczestnik WRC Mads Ostberg oraz oczywiście cała czołówka RSMP.

Emocji nie zabraknie na pewno w klasie 4. - w samych mistrzostwach Polski zgłosiło się aż 14 załóg. Wśród nich reprezentanci Gryc Racing Team walczący przygotowywanym przez Rallytechnologyv Peugeotem 208 R2 w barwach Gryc, Zowner FS, FAZA, SISO oraz GoPro. Po dwóch rundach RSMP Tomek Gryc i Michał Kuśnierz są wiceliderami wśród samochodów napędzanych na jedną oś oraz prowadzą w klasie 4. Do końca sezonu pozostały jeszcze 4 rajdy.

Rekordowo zapowiada się Rajd Rzeszowski, zarówno ze względu na niesamowitą obsadę, która gwarantuje mega ściganie, jak i zapowiadane temperatury. Jesteśmy gotowi do kolejnych rund, a kalendarz jest mocno napięty. Dzięki temu nie będzie chwili na nudę, a emocje między zawodami nie zdążą opaść. Uwielbiam startować w rajdach, czuć te sportowe emocje. W przerwie między Gdańskiem a Rzeszowem szukałem sposobów, aby podnosić sobie adrenalinę na wodzie i na lądzie. Już dziś zapraszam wszystkich na Podkarpacie - w ten weekend będzie się działo! Kibicujcie gorąco i bezpiecznie podczas tego rajdowego święta w naszym kraju - mówi Tomasz Gryc.

Więcej informacji o Rajdzie Rzeszowskim, w tym harmonogram imprezy, znajdziecie TUTAJ.


(łł)