Sztab kryzysowy w Wilkowie na Lubelszczyźnie zarządził ewakuację wsi Dobre i Wólka Polanowska. Obu miejscowościom grozi zalanie. Wisła przerwała bowiem wał przeciwpowodziowy. Na razie jednak - jak dowiedział się reporter RMF FM Mateusz Wróbel - żaden z mieszkańców nie zdecydował się na opuszczenie domu.

170 osób ewakuowano w Janowcu w województwie lubelskim, na wysokości Kazimierza Dolnego. Tam w nocy Wisła przerwała wał przeciwpowodziowy. Pod wodą znalazła się 1/7 gminy. czytaj więcej

W nocy Wisła przerwała także wał w okolicach Janowca, ewakuowano około 170 osób. Woda zalała położoną niżej część Janowca oraz miejscowości Janowice i Brześce. Utworzyło się tam rozlewisko o powierzchni około tysiąca hektarów. Gmina ta nie była zalana podczas majowej powodzi.

Wisła w Lubelskiem opadła o kilkanaście centymetrów. Rano w Annopolu poziom wody wynosił 748 cm i prawie 2,5 metra przekraczał stan alarmowy. W położonych niżej Puławach stan alarmowy był przekroczony o ponad 1,7 metra.

Jeżeli Twoja miejscowość również ucierpiała w ulewach, daj nam znać na Gorącą Linię RMF FM. Czekamy na zdjęcia, filmy i informacje o utrudnieniach. Informujcie o tym, jak zmienia się sytuacja.