Zawodnicy RMF 4racing Team przeszli z powodzeniem badanie kontrolne i wystartowali w uroczystym prologu rajdu Baja Poland. Na rampie startowej na placu Żołnierza po raz pierwszy swoją tożsamość ujawnił Secret Man - następca Adama Małysza.

W RMF 4 Racing Team najbardziej popularnego przez lata polskiego sportowca zastąpiła Małgorzata Kosińska - piękność, jakiej off-roadowe rajdy jeszcze nie widziały. To jest bardzo dużo presja. Bardzo, bardzo, bardzo się boję. Z uwagi na to, że po pierwsze mam zastąpić Adama Małysza, co nie jest proste. Adaś jest osobą nie dość, że bardzo sławną, to jeszcze bardzo dobrym kierowcą. Po drugie jestem w barwach RMF 4 Racing Team, co jest też dużą presją, bo to jest bardzo dobrze poskładany team. Po trzecie to jest Baja Poland. bardzo medialna impreza. Jedna z najważniejszych, polskich off-roadowych imprez. Mam nadzieje, że wszyscy będą za mnie trzymać kciuki, tym bardziej, że w off-roadzie jest bardzo mało kobiet- mówiła Kosińska przed startem.

Baja Poland to święto terenowej motoryzacji. Na tę imprezę na Pomorze zjechały gwiazdy rajdów cross-country. Na liście startowej obok Adama Małysza i Krzysztofa Hołowczyca znalazł się znany chociażby z Dakaru Jean-Louis Schlesser, lider strefy T1 Miroslav Zapletal czy były zwycięzca Pucharu Świata Khalifa Al-Mutawei Maciej Marton. RMF 4racing Team reprezentować będą 4 załogi. Aleksander Szandrowski i Rafał Płuciennik oraz Robert Kufel i Dominik Samosiuk w rajdówkach wyposażonych w ośmiocylindrowe silniki pojadą w klasie Open. Natomiast Piotr Zelt i Tomasz Piec oraz Małgorzata Kosińska (ujawniony Secret Man) i Andrzej Derengowski w rajdowych nissanach patrolach Y61 ruszą jako tzw. "zerówki"- przetrą trasę przed resztą rajdowej stawki.

Przez 3 dni zmagań na Baja Poland zawodnicy pokonają ponad 500 kilometrów tras w okolicach Szczecina i Drawska Pomorskiego. Dziś ekipy przejadą dwunastkilometrowy prolog, który zdecyduje o kolejności startów w kolejnym dniu.

Atmosfera w zespole jest bardzo fajna, chociaż powoli czuć napięcie przed startem - mówi Rafał Płuciennik zawodnik i twórca RMF 4racing Team. To dla nas ważny rajd. Z jednej strony podczas honorowego startu w centrum Szczecina prezentujemy następcę Adama Małysza, czyli nowego Secret Mana. Z drugiej, będziemy mieli okazję zmierzyć się z czołowymi zawodnikami grupy T1. Jesteśmy bardzo ciekawi jak nasze rajdówki wypadną w porównaniu do ich prototypowych konstrukcji - dodaje.

Zmagania na Baja Poland zakończą się w niedzielę. Zawodnicy RMF 4racing Team będą mieli tydzień na złapanie oddechu, a później ruszą na jeden z najdłuższych europejskich terenowych maratonów - Transgothica.