Robert Kubica (Ford Fiesta WRC) zajmuje dziesiąte miejsce po drugim dniu Rajdu Niemiec, 9. rundy mistrzostw świata. Krakowianin wygrał dwa odcinki specjalne. Liderem jest Fin Jari-Matti Latvala jadący VW Polo WRC.

Kubica po raz pierwszy był najszybszy w sobotę rano na OS-ie Stein & Wein 1 (17,5 kilometra) otwierającym dzień rywalizacji. Po raz drugi mistrz świata WRC-2 nie dał szans rywalom na próbie Peterberg 2 (11,1 kilometra).

Spodziewałem się więcej wody. Mieliśmy za duże ciśnienie w oponach i dlatego na ostatnim odcinku bardzo się ślizgaliśmy. Ale jestem zadowolony, to był dobry przejazd. Cały dzień był udany. Oczywiście pomógł nam deszcz, na suchym tempo nie jest tak dobre - powiedział Kubica na mecie etapu.

Drugi ze stratą 56,6 sekundy jest Brytyjczyk Kris Meeke (Citroen DS3 WRC), a trzeci Belg Thierry Neuville (Hyundai I20 WRC) - strata 60,9 sekundy.

Poważny wypadek lidera mistrzostw świata

Lider mistrzostw świata Francuz Sebastien Ogier (VW Polo WRC), który na drugim sobotnim odcinku miał poważny wypadek, wypadł z trasy i uderzył w bandę, już nie jedzie. Załoga po kraksie została przewieziona do szpitala na badania, które nie stwierdziły żadnych poważnych obrażeń.

Zmienne warunki atmosferyczne, padający przez kilka godzin deszcz spowodowały, że trasa była bardzo śliska i niebezpieczna. Sądzę, że w niedzielę pojedziemy "na luzie". Bez zbytniego ryzyka, mamy sporą przewagę. Oczywiście będzie Power Stage, tam trzeba będzie dać z siebie wszystko. Niedzielne odcinki są trochę krótsze niż w poprzednich latach, więc nie będzie tak źle. Pogoda może mieć wpływ na wyniki. Ogier popełnił dzisiaj drugi błąd, mnie przytrafiło się to w ubiegłym roku - przyznał Latvala.

Kierowcy w ostatnim dniu rajdu przejadą cztery odcinki specjalne.

Wyniki (po 18 z 18 odcinków):

1. Jari-Matti Latvala (Finlandia/VW Polo WRC) - 2:19.00,7
2. Kris Meeke (W. Brytania/Citroen DS3 WRC) +56,6 s
3. Thierry Neuville (Belgia/Hyundai I20 WRC) +60,9
4. Dani Sordo (Hiszpania/Hyundai I20 WRC) +1.26,8
5. Andreas Mikkelsen (Norwegia/VW Polo WRC) +1.37,0
6. Mikko Hirvonen (Finlandia/Ford Fiesta WRC) +1.53,2
...
10. Robert Kubica (Polska/Ford Fiesta WRC) +6.39,1

(MRod)