Czterokrotny mistrz Polski Kajetan Kajetanowicz (Ford Fiesta R5) drugi raz z rzędu wygrał Rajd Barbórka, ostatnią w sezonie imprezę w kraju. Czwarty zawodnik tegorocznych mistrzostw Europy był najszybszy na czterech z sześciu odcinków specjalnych.

Drugie miejsce w 52. edycji imprezy zajął Grzegorz Grzyb (Skoda Fabia S2000) tracąc 15,8 s, a trzecie rekordzista imprezy Tomasz Kuchar (Subaru Impreza), z sześcioma zwycięstwami na koncie w poprzednich sezonach - strata 17,9 s.

Na ósmej pozycji ze stratą 40,2 s uplasował się tegoroczny rajdowy mistrz Polski Wojciech Chuchała (Subaru Impreza).

O godzinie 18.00 na ulicy Karowej rozpocznie się Kryterium Asów, w którym Kajetanowicz był najszybszy w ostatnich trzech latach.

Kierowca z Ustronia, który zajął w klasyfikacji generalnej mistrzostw Europy czwarte miejsce, zdobył tytuł FIA ERC Gravel Masters przyznawany za najlepsze wyniki w szutrowych rundach mistrzostw, a także nagrodę Colin McRae Flat Out Trophy, zdobytą za doskonałą jazdę w Rajdzie Cypru.