Już najbliższą sobotę we Wrocławiu wystartuje 17 edycja Rajdu Drezno-Wrocław. Po raz pierwszy w zawodach, w barwach RMF Caroline Team, wystąpi Adam Małysz. "To będzie przedsmak przygody, która nas czeka nie tylko na Dakarze, ale także podczas wcześniejszych startów" - powiedział 33-letni sportowiec.

Pojedziemy z Rafałem Martonem jako tzw. zerówka, czyli samochód, który będzie otwierał rajd - mówi Adam Małysz.

To będzie mój off-roadowy debiut, ponieważ jest to pierwszy start. Zależy nam na nauczeniu się pewnych procedur i systemów, które są w rajdach terenowych. Na pewno będziemy się starać, mimo że nie będziemy klasyfikowani. To będzie przedsmak przygody, która nas czeka nie tylko na Dakarze, ale także podczas wcześniejszych startów. Cieszę się, że mój rajdowy debiut odbędzie się w Polsce, we Wrocławiu. Przed startem trema oczywiście jest. Kto by nie miał - podsumowuje.

Po raz pierwszy w historii Rajdu Drezno-Wrocław start zawodów odbędzie się ze stolicy Dolnego Śląska - spod Wzgórza Andersa.

Tradycyjnie jako pierwsi wystartują motocykliści, następnie zawodnicy na quadach, załogi w samochodach i ciężarówkach. Rajd Drezno-Wrocław po raz pierwszy podzielony został na dwie klasy. Klasa Cross-Country zakończy swoją rywalizację w Żaganiu. Pozostałe załogi przeniosą się do Drawska Pomorskiego, gdzie rywalizować będą przez trzy dni. Następnie, w czwartek - 30.06, powrócą do Żagania, a stamtąd do Drezna