O północy w Cuiabie Chile zmierzy się z Australią w drugim meczu grupy B piłkarskich mistrzostw świata w Brazylii. Jeżeli Australia zagra podobnie jak w marcowym spotkaniu towarzyskim z Ekwadorem (3:4), to zapowiada się pasjonujące spotkanie.

Reprezentacja Chile wystąpi na mundialu po raz dziewiąty. Największy sukces zanotowała w 1962 roku, kiedy zajęła trzecie miejsce w turnieju, którego była gospodarzem. W swojej grupie eliminacyjnej do tegorocznych mistrzostw Chile zajęło trzecie miejsce, za Kolumbią i pierwszą w tabeli Argentyną. Dla Australii to czwarty występ w MŚ. Wcześniej grali na mundialu w 1974, 2006 i 2010 roku. Najlepszy rezultat osiągnęli osiem lat temu, kiedy dotarli do 1/8 finału.

Faworytem dzisiejszego spotkania wydają się być Chilijczycy, w zespole których wiodące role w czasie mundialu mają pełnić napastnik Barcelony Alexis Sanchez i uznawany za najlepszego zawodnika na Półwyspie Apenińskim pomocnik Juventusu Arturo Vidal (on akurat w meczu z Australią raczej nie wystąpi - 7 maja przeszedł operację kolana).

Ruszymy do ataku od pierwszych minut i będziemy tak długo nękać rywali, dopóki ich nie stłamsimy. Zobaczymy, czy Australijczycy dadzą nam wolną przestrzeń. Mam nadzieję, że wykonamy swój plan - mówił pomocnik FC Basel Marcelo Diaz na konferencji w Belo Horizonte.

Motorem napędowym Australijczyków jest Tim Cahill, który w 68 meczach w barwach narodowych zdobył 32 bramki i jestem najlepszym strzelcem w historii reprezentacji swojego kraju. 34-letni pomocnik zdobył m.in. dwa gole w marcowym sparingu z Ekwadorem. Po pasjonującym spotkaniu zespół z Antypodów przegrał 3:4.

Przypuszczalne składy (grupa B, w nocy z piątku na sobotę, godzina 24 czasu polskiego, Cuiaba):

Chile: 1-Claudio Bravo - 17-Gary Medel, 18-Gonzalo Jara, 2-Eugenio Mena - 4-Mauricio Isla, 20-Charles Aranguiz, 21-Marcelo Diaz, 16-Felipe Gutierrez - 10-Jorge Valdivia, 7-Alexis Sanchez, 11-Eduardo Vargas.

Australia: 1-Mat Ryan - 2-Ivan Franjic, 6-Matthew Spiranovic, 22-Alex Wilkinson, 3-Jason Davidson - 23-Mark Bresciano, 15-Mile Jedinak, 5-Mark Milligan - 11-Tommy Oar, 7-Mathew Leckie, 4-Tim Cahill.

Sędzia: Noumandiez Doue (Wybrzeże Kości Słoniowej).(edbie)