W cyklu naszych codziennych zabaw z dziećmi dziś kolejne zadania, które oprócz dobrej zabawy przygotują też Wasz dom na święta. Ozdabiamy jajka, tworzymy stroik, oraz trochę się razem poruszamy.

Wielkanocny wianuszek

Potrzebne nam będą: karton, wytłoczki po jajkach, sznurek, klej, nożyczki i umyte skorupki. Ewentualnie gotowe inne symbole wielkanocne. Np. kurczaczek czy zając. Z kartonu wycinamy koło, które starannie owijamy sznurkiem. Z wytłoczek wycinamy płatki kwiatów i je sklejamy. Wszelkie ozdoby, kokardki, kwiatki i skorupki przyklejamy. Po wyschnięciu, możemy już powiesić nasz wianuszek na drzwiach.

Gałgankowy baranek

Z taśmy dwustronnej wycinamy kółka. Przyklejamy je na biały karton. Potem po kolei odklejamy i starannie wypełniamy białą włóczką. Gdy grzbiet baranka będzie gotowy, wycinamy go i kładziemy na czarną kartkę. Z filcu lub kolorowego papieru wycinamy głowę, rogi  i kopytka. Całość sklejamy i gotowe.

Brokatowa pisanka

Ugotowane jajko smarujemy klejem i starannie obtaczamy w brokacie.

Gazetowa pisanka

Ze starej gazety wycinamy cienkie paseczki. Klejem lub dwustronną taśmą przylepiamy je do ugotowanego jajka. Oryginalną pisankę możemy ozdobić kokardką choćby z wiórków, które służą często za wypełnienie paczek.

Domowa kręgielnia

Teraz pora na rozruszanie całej rodziny. Nie macie gotowych kręgli? Nic nie szkodzi. Wystarczą puste, plastikowe butelki po mleku, albo po innych napojach. Za kulę może posłużyć dowolna piłka. 

SPRAWDŹ: #Zostańwdomu - świąteczny zając, łapanie cienia i pachnące farby

Opracowanie: