Kolejnych 19 osób w Wiśle Płock jest zarażonych koronawirusem. Wcześniej wykryto 12 takich przypadków. Klub w poniedziałek złoży wniosek o przełożenie najbliższych meczów piłkarskiej ekstraklasy i Pucharu Polski.

Po wykryciu ogniska choroby i 12 pozytywnych wyników na SARS-CoV-2 - wśród chorych jest trener Radosław Sobolewski - klub zlecił kolejne testy dla zawodników odbywających kwarantannę, członków sztabu oraz pracowników Wisły Płock.

W niedzielę klub otrzymał wyniki. Pozytywne testy otrzymało kolejnych 19 osób, a w tym ośmiu piłkarzy pierwszego zespołu, jeden zawodnik rezerw, trzech członków sztabu szkoleniowego oraz łącznie siedmiu pracowników administracji.

Mimo przestrzegania wszelkich zaostrzeń sanitarnych, zawodnicy zostali zarażeni. Natychmiast osoby z wynikami pozytywnymi udały się na kwarantannę. W najbliższych dniach dla wszystkich pozostałych pracowników zostaną przeprowadzone ponowne badania.

Po otrzymaniu już pierwszych 12 pozytywnych testów, klub wdrożył wszelkie niezbędne procedury, zgodne z wytycznymi Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Płocku oraz Komisji Medycznej PZPN.

Klub złoży w poniedziałek wniosek do PZPN o przełożenie spotkań

Pierwszy pozytywny przypadek został potwierdzony u zawodnika drużyny rezerw w niedzielę 25 października. Od razu przeprowadzono testy u pozostałych członków klubu, wtedy jedenaście dało wynik pozytywny. Łącznie z niedzielnymi dodatnie rezultaty badań otrzymało już 31 osób.

Wisła Płock w poniedziałek złoży wniosek do Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Ekstraklasy SA o przełożenie najbliższych spotkań. Nafciarze mieli w planach do rozegrania w tym tygodniu dwa spotkania z Pogonią Szczecin na swoim stadionie. We wtorek mieli zagrać w 1/16 Pucharu Polski, a w niedzielę 8 listopada w 9. kolejce Ekstraklasy.