U ośmiu osób uczestniczących pod koniec czerwca w przyjęciu z okazji Pierwszej Komunii Świętej w Wieniawie (Mazowieckie) potwierdzono obecność koronawirusa. W uroczystości brała udział osoba zarażona, od której zaraziły się kolejne osoby z rodziny.

Według sanepidu, pozytywny wynik najpierw potwierdzono u ciotki dziecka, które przystępowało do I Komunii. Kobieta była jednym z gości na przyjęciu towarzyszącym uroczystości. Od niej zaraziły się kolejne osoby z rodziny.

Na razie zakażonych jest osiem osób, które przebywają w izolacji, a siedemnaście objęto kwarantanną. 20 innych uczestników przyjęcia, którzy są mieszkańcami powiatów radomskiego, szydłowieckiego i radomszczańskiego skierowano do miejscowych stacji sanepidu.

Niewykluczone, że część z nich może być również zarażona.

MZ: 257 nowych przypadków koronawirusa

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u 257 osób, w tym 91 na Śląsku - poinformowało we wtorek MZ. Zmarło kolejnych siedem zakażonych osób.

Nowe przypadki dotyczą województw: śląskiego (91), wielkopolskiego (75), małopolskiego (21), podkarpackiego (17), lubelskiego (15), łódzkiego (9), dolnośląskiego (9), mazowieckiego (6), świętokrzyskiego (4), opolskiego (3), podlaskiego (2), pomorskiego (2), warmińsko-mazurskiego (1), zachodniopomorskiego (1), kujawsko-pomorskiego (1).