Komendant miejski policji w Nowym Sączu jest zarażony koronawirusem - dowiedział się reporter RMF FM. Z powodu infekcji szefa od pracy zostali odsunięci dwaj jego zastępcy, którzy mieli z nim kontakt.

Jak zapewnia rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń - komenda w Nowym Sączu funkcjonuje normalnie, a dowodzenie jednostka przejął kolejny w hierarchii naczelnik wydziału prewencji.

Komenda w Nowym Sączu już od tygodnia pracuje w zwiększonym rygorze epidemicznym w związku z dużym ogniskiem koronawirusa wykrytym na Sądecczyźnie.

Policjanci ograniczyli bezpośrednie kontakty służbowe i na terenie komendy poruszali się w maseczkach. W związku z tym sanepid zdecydował o skierowaniu na kwarantannę jedynie dwóch funkcjonariuszy, którzy mieli bezpośredni kontakt z komendantem - czyli jego dwóch zastępców.

Trwa dochodzenie epidemiologiczne i nie jest wykluczone, że kolejne osoby, które miały kontakt z zarażonym komendantem już poza komenda policji, także będą musiały zostać poddane kwarantannie i poddać się testom na koronawirusa.

Opracowanie: