Warszawa ma być pierwszym w Polsce miastem, w którym zostaną zaszczepieni na grypę wszyscy pracownicy oświaty: nauczyciele, pracownicy szkół, przedszkoli, żłobków i pomocy społecznej. Informację przekazał prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

Podjęliśmy bardzo ważną decyzję - napisał na Facebooku Rafał Trzaskowski przekazując tę informację.

Prezydent stolicy podkreślił jednocześnie, że wszyscy specjaliści są zgodni co do tego, że szczepienia na grypę zwiększają odporność organizmu. Zaznaczył równocześnie, że w pracy opartej na ciągłym kontakcie społecznym jest to kluczowe także dla zdrowia wszystkich mieszkańców.

Poza tym, wiadomo będzie, że jeżeli ktoś wykazuje symptomy, to prawdopodobnie jest to koronawirus - mówił w krótkim filmiku, dołączonym do wpisu na Facebooku. Notabene, nie ma nic gorszego, niż zachorowanie i na koronawirusa, i na grypę - dodał. Podkreślił, że zbliża się sezon grypowy, a epidemia koronawirusa trwa nadal.

Prezydent stolicy przypomniał również przy tej okazji, że Warszawa już wcześniej podejmowała decyzję o tym, żeby zaszczepić 50 tys. seniorów oraz dzieci do piątego roku życia. A w tej chwili decyzja, żeby zaszczepić 50 tys. pracowników oświaty - wyliczył.

Oczywiście za całą sytuację epidemiczną ponosi odpowiedzialność rząd, ale my w samorządach robimy wszystko, co możemy, żeby zabezpieczyć warszawianki i warszawiaków oraz przez cały czas koordynujemy swoje działania z innymi miastami i miasteczkami w Polsce - powiedział Trzaskowski.

Wyraził również nadzieję, że dzięki szczepieniom odciążone zostaną przychodnie i tym samym zmniejszy się ryzyko jednoczesnego zakażenia dwoma wirusami.