Polski Związek Piłki Nożnej wydał komunikat dotyczący rozgrywek piłkarskich w Polsce. Federacja zadecydowała, że mecze III ligi i wszystkich niższych rozgrywek zostaną zawieszone do 29 marca.

W tej sprawie w siedzibie PZPN-u odbyło się nadzwyczajne posiedzenie zarządu związku. Jak napisano w komunikacie, mecze Pucharu Polski na centralnym szczeblu, spotkania Ekstraklasy, oraz I i II ligi będą rozgrywane zgodnie z terminarzem.

Jeżeli to nie będzie możliwe, to w tych rozgrywkach będzie ustalany nowy terminarz. Jednak jak zaznacza PZPN, rozgrywki nie mogą zostać przedłużone dłużej niż tydzień. Dzisiaj Ekstraklasa planuje ostatni mecz 17 maja, a 1. Liga 31 maja.

Niższe ligi zawieszone

Rozgrywki III ligi, wszystkich niższych lig, a także futsalu kobiet i mężczyzn i wszystkich innych kategorii wiekowych zostaną zawieszone do 29 marca.

Jeżeli administracja państwowa zdecyduje, że nie będzie można rozgrywać meczów, to rozgrywki zostaną zakończone. W tym wypadku kolejność drużyn na koniec sezonu zostanie ustalona na podstawie tabeli po ostatniej, rozegranej kolejce rozgrywek.

W przypadku spadków i awansów, nie przewiduje się rozgrywania meczów barażowych. Przykładowo, z Ekstraklasy spadną ostatnie trzy zespoły, a z pierwszej ligi awansują pierwsze trzy drużyny.

SPRAWDŹ: Daniele Rugani, piłkarz Juventusu Turyn zarażony koronawirusem