Co najmniej do poniedziałku - lekcje w trybie zdalnym - będą odbywać się w jednej z publicznych szkół podstawowych w Warszawie. Chodzi o placówkę numer 210 imienia Bohaterów Pawiaka na stołecznym Muranowie. Jeden z nauczycieli został zakażony koronawirusem. W szkole uczy się około pół tysiąca dzieci.

Pedagog wczoraj zadzwonił do dyrekcji szkoły z informacją, że ma dodatni wynik testu. Podejrzenie Covid-19 miał już wcześniej: był na weselu, na którym była chora osoba. Nauczyciel nie przyszedł na rozpoczęcie roku szkolnego. Brał za to udział w dwóch radach pedagogicznych. Pracownicy szkoły zostaną teraz przebadani na obecność koronawirusa.

Z kolei u jednego z uczniów pierwszej klasy Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystyczno-Gastronomicznych na Mokotowie wykryto Covid-19. Klasa uczy się zdalnie.

Na tryb zdalny przeszła też szkoła imienia Mikołaja Kopernika we wsi Ostrów w powiecie otwockim na Mazowszu. Koronawirusa stwierdzono tam u jednej z nauczycielek.

Lekcje w trybie zdalnym potrwają co najmniej do końca tygodnia. Będą trwać po 35 minut

Koronawirus w krakowskim liceum. 9 nauczycieli na kwarantannie

Dziewięcioro nauczycieli z krakowskiego VI Liceum Ogólnokształcącego trafiło na kwarantannę - podaje "Gazeta Krakowska". Pedagodzy mogli mieć kontakt z innym nauczycielem, u którego wykryto zakażenie koronawirusem.

Pedagodzy dowiedzieli się o sprawie w poniedziałek, czyli jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego. W budynku szkoły przeprowadzono odkażanie pomieszczeń, a nauczycieli wysłano na kwarantannę.Opracowanie: