Począwszy od 4 listopada, środowe audiencje generalne papieża Franciszka znów będą odbywać się bez udziału wiernych i będą transmitowane z biblioteki w Pałacu Apostolskim - ogłosił w czwartek Watykan. Przyczyną jest wykrycie zakażenia u uczestnika audiencji.

W komunikacie przekazanym dziennikarzom biuro prasowe Watykanu podało, że wracają audiencje transmitowane przez media z papieskiej biblioteki.

Jak wyjaśniono, przyczyną tej zmiany jest sygnał o obecności osoby zakażonej na audiencji 21 października oraz chęć uniknięcia w przyszłości zagrożenia dla zdrowia uczestników.

Audiencje bez udziału wiernych odbywały się w bibliotece od marca, czyli od ogłoszenia pandemii. Na początku sierpnia wierni wrócili na środowe spotkania z papieżem, organizowane najpierw na dziedzińcu świętego Damazego przed Pałacem Apostolskim, a ostatnio w Auli Pawła VI.

Papież mówił kilka razy obecnym, że nie podchodzi do nich i pozdrawia ich z daleka, by uniknąć tworzenia się skupisk. Apelował o przestrzeganie reguł bezpieczeństwa i dodawał, tylko wtedy można będzie kontynuować audiencje w takim trybie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Papież do lekarzy: Jesteście bohaterami