Lwy z ogrodu zoologicznego w Barcelonie zachorowały na Covid-19 - wynika z informacji władz hiszpańskiego zoo. Kierownictwo placówki twierdzi, że koronawirusem zakażone były 4 zwierzęta.

Jak poinformował dyrektor barcelońskiego zoo Juli Mauri, cztery lwy przebyły chorobę w listopadzie, a Covid-19 nie miał u nich ciężkiego przebiegu. Potwierdził, że jednym z objawów były trudności w oddychaniu.

Dla lwów było to niczym przeziębienie. Zwróciły naszą uwagę tym, że kasłały (...). Dziś wszystkie są już zdrowe - zapewnił Mauri, wskazując, że infekcja u lwów zbiegła się z pozytywnym wynikiem badań na Covid-19 u dwóch opiekunów tych zwierząt.

Przedstawiciel barcelońskiego ogrodu zoologicznego wyjaśnił, że poza lwami żadne inne zwierzę nie zostało zainfekowane koronawirusem. Dodał, że kierowana przez niego placówka od czasu infekcji u lwów przeprowadza regularne testy na Covid-19 wśród zwierząt mieszkających w zoo.

Dotychczas jedyny podobny przypadek infekcji zanotowano w nowojorskim zoo w dzielnicy Bronx. W kwietniu potwierdzono tam zachorowanie na Covid-19 u trzech lwów oraz pięciu tygrysów.