W najbliższy weekend, w związku z planowanym na niedzielę referendum, krajowe i międzynarodowe rozgrywki sportowe w Grecji mają być zawieszone. O takiej decyzji władz poinformował wiceminister sportu tego kraju Stavros Kondonis.

Grecja jak Zimbabwe i Sudan. Jest 1. krajem rozwiniętym z niespłaconymi długami wobec MFW

Grecja nie spłaciła do północy raty pożyczki należnej Międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu i stała się pierwszym krajem uprzemysłowionym, który zalega z płatnościami w stosunku do Funduszu - potwierdził rzecznik tej instytucji. Jak zauważa agencja Reutera, niespłacona rata w wysokości blisko... czytaj więcej

W referendum Grecy mają wypowiedzieć się, czy akceptują program oszczędności i reform, których w zamian za dalszą pomoc domagają się międzynarodowi wierzyciele. W ubiegłym tygodniu rząd premiera Aleksisa Ciprasa warunki te odrzucił, zapowiadając równocześnie przeprowadzenie referendum.

Grecja jest obecnie gospodarzem MŚ koszykarzy do lat 19 rozgrywanych na Krecie, międzynarodowych zawodów w kolarstwie górskim, które odbywają się na północy kraju, oraz młodzieżowego pucharu w pływaniu w Alexandrupolis.

(edbie)