Drugi dzień egzaminu gimnazjalnego 2019 już za uczniami! Zmierzyli się dzisiaj ze sprawdzianem z przedmiotów przyrodniczych i matematyki: na RMF 24 publikujemy arkusze zadań i proponowane odpowiedzi!

Drugi dzień egzaminu gimnazjalnego 2019 już za uczniami! Zmierzyli się dzisiaj ze sprawdzianem z przedmiotów przyrodniczych i matematyki: na RMF 24 publikujemy arkusze zadań i proponowane odpowiedzi!
Dziś uczniowe zmagają się z zadaniami z zakresu wiedzy matematyczno-przyrodniczej / Andrzej Grygiel /PAP

Gimnazjalisto, sprawdź, jak Ci poszło!

Dzień II:

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2019. CZĘŚĆ PRZYRODNICZA: ARKUSZ I ODPOWIEDZI! >>>> 

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2019. MATEMATYKA: ARKUSZ I ODPOWIEDZI! >>>>

Dzień I:

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2019. JĘZYK POLSKI: ARKUSZ i ODPOWIEDZI! >>>> 

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2019. HISTORIA i WOS: ARKUSZ i ODPOWIEDZI! >>>> 

Każdego dnia egzaminu gimnazjalnego 2019 będziemy publikować dla Was arkusze zadań i propozycje odpowiedzi!

Codziennie po zakończeniu testów zamieścimy na RMF 24 arkusze udostępnione przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, a następnie proponowane rozwiązania zadań, opracowane dla Was przez współpracujących z nami nauczycieli.

Trzy dni egzaminów

Przystąpienie do egzaminu gimnazjalnego jest warunkiem ukończenia gimnazjum. W tym roku zdaje go ponad 350 tysięcy uczniów klas III z prawie 7 tysięcy szkół.

Tak jak w latach ubiegłych każdego dnia uczniowie dostają do rozwiązania dwa bloki zadań: pierwszy o godzinie 09:00, drugi o 11:00.

Na rozpoczęcie egzaminacyjnych zmagań zaplanowano test humanistyczny: z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz języka polskiego.

Dzisiaj na sprawdzianie z wiedzy przyrodniczej uczniowie zmierzyli się z zadaniami z biologii, chemii, fizyki i geografii, a w drugim bloku rozwiązywali zadania z matematyki.

W piątek przystąpią zaś do egzaminu z języka obcego: najpierw wszyscy rozwiążą test na poziomie podstawowym, a później część przystąpi do sprawdzianu na poziomie rozszerzonym. Tradycyjnie największa grupa gimnazjalistów - 88,9 procent - zdecydowała się zdawać egzamin z angielskiego. Na podium znalazły się również niemiecki i rosyjski.

Ostatni taki sprawdzian

Zgodnie z przepisami, jeśli uczeń - z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych - nie będzie mógł przystąpić do egzaminu w środę, czwartek i piątek, to napisze go w drugim terminie: 3, 4 i 5 czerwca.

Wyniki egzaminu gimnazjaliści poznają 14 czerwca.

Co ważne, tegoroczna sesja egzaminu gimnazjalnego jest ostatnią: od 1 września gimnazja przestaną bowiem istnieć.

Podzielcie się z nami Waszymi opiniami nt. strajku nauczycieli!

Za pośrednictwem poniższego formularza możecie przekazać swój komentarz nt. bezterminowego strajku walczących o podwyżki nauczycieli, a także podzielić się z innymi rodzicami informacjami o sytuacji w szkołach i przedszkolach w Waszych miastach.

Szukacie informacji? W formularzu znajdziecie również pole wyszukiwania: wystarczy, że wpiszecie w nim nazwę miasta lub placówki oświatowej, a formularz wyselekcjonuje interesujące Was wpisy innych rodziców!