Do świąt Bożego Narodzenia jeszcze kilka tygodni, ale już coraz mniej miejsc w hotelach czy restauracjach. Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja nad morzem i w górach.

Póki co nad morzem można nez problemu znaleźć nocleg zarówno w hostelach, jak i hotelach. Warto pytać także o specjalne świąteczne promocje. W pensjonatach łatwiej o miejsca na Sylwestra, bo część z nich w okresie świąt Bożego Narodzenia będzie miała przerwę.

Ceny bardzo różne, na przykład za dwuosobowy pokój w Sylwestra w pensjonacie zapłacimy około dwustu pięćdziesięciu złotych. Sto złotych więcej w hotelu trzy gwiazdkowym. Cztery gwiazdki w sylwestrową noc to już od sześciuset do ośmiuset złotych.

Boże narodzenie w górach

Jak co roku wielu Polaków Boże Narodzenie chce spędzić w Tatrach, a miejsc noclegowych jest coraz mniej. Zdecydowanie łatwiej o kwaterę na Sylwestra.

Jeżeli chodzi o sylwestra, jest wolnych miejsc sporo. Szukając na krótkie pobyty musicie państwo być może więcej wydzwaniać. Trzeba się liczyć też z tym, że w okresie sylwestrowym te ceny średnio w granicach pięćdziesięciu, siedemdziesięciu procent są wyższe niż w tym pozostałym okresie - tłumaczy Dariusz Galica prowadzący internetową bazę noclegów pod Tatrami.