Choinka nie zawsze musi być zielona i pachnąca. Od kilku lat w holu biblioteki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie pojawiają się oryginalne świąteczne drzewka. W tym roku też jest co podziwiać.

Około 2 tys. płyt CD i DVD oraz 70 metrów pianki izolacyjnej wykorzystali pracownicy Biblioteki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie do stworzenia wyjątkowej choinki. To już tradycja, że na początku grudnia starają się oczarować nas swoim "drzewkiem". Jak powstawało tegoroczne?

Staramy się, żeby w każdym roku stworzyć coś nowatorskiego, coś czego nikt inny jeszcze nie zrobił, ale zawsze związanego z biblioteką. Mieliśmy już choinkę z książek, szuflad katalogowych i kart katalogowych. W zeszłym roku choinka była jubileuszowa, ponieważ Uniwersytet miał 20-lecie, więc postanowiliśmy na historię -  mówi autorka tegorocznego projektu Elżbieta Stawska z sekcji promocji Biblioteki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Choinka jest zielono-niebieska, co podkreśla związek z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie oraz świętami. Na jej szczycie znalazła się natomiast płyta winylowa.

A czy u Was w tym roku też stoi już oryginalna choinka? Jeśli tak, przyślijcie jej zdjęcie na fakty@rmf.fm. 

PRZECZYTAJ TAKŻE: Najdroższa choinka świata stoi w Hiszpanii. Jest warta 12 milionów euro


Opracowanie: